Psiunio

Agnes i Daniel Besse

PSIUNIO

przekład: Barbara Grzegorzewska

reżyseria, scenografia i opracowanie muzyczne: Andrzej Dopierała

światło: Sergiusz Brożek

ścieżka dźwiękowa: Karol Iwan

grafika i plakat: Ania Korniluk

kostiumy: Ewa Dopierała

obsada:

Zoe -  Anna Kadulska 

Alex - Andrzej Dopierała 

Adam - Dariusz Wiktorowicz

 

„Psiunio” to przewrotna komedia dla wszystkich miłośników psów, ale także niezła zabawa dla tych, którzy ich nie lubią To przedstawienie również dla tych, którzy pozostają w związku międzyludzkim albo zamierzają w taki związek wstąpić. Błyskotliwe dialogi i precyzyjnie zarysowane postaci, są gwarancją 80 minut dobrej zabawy z nutą refleksji.

 

RECENZENCI O SPEKTAKLU

Monika Gorzelak dla Dziennika Teatralnego 29 października 2014

(…) psie ujadanie zgrabnie przechodzi w skoczny refren z wyraźnym beatem. Jak i cały „Psiunio" Dopierały... Dlatego knock-out dociera z opóźnieniem. I znienacka. Na tym właśnie polega fenomen „Psiunia". Jest niby lekki, łatwy i przyjemny w odbiorze. Żadnych drugich den, uwolnionych sensów, łamania schematów percepcji czy stereotypów. Zero performerskich chwytów. A jednak widz dostaje obuchem w głowę.(…) Pod ręką Dopierały, po raz kolejny banał otarł się o uniwersał. Podobnie jak w „Diabelskim młynie" – pozornie błaha i przewidywalna historia, obrosła w nieoczekiwane sensy.Monika Gorzelak

Czytaj całą recenzję

 

Marta Fox 

„Psiunio” Agnes i Daniela Besse (tłum. Barbara Grzegorzewska) to oczywiście komedia, pozwalająca aktorom pokazać wachlarz swoich aktorskich możliwości, wykorzystanych w tym spektaklu bez zarzutu. Niby banalna historyjka, powodująca wybuchy szczerego śmiechu, ale i zawieszającego się w nagłym opadnięciu ust.

Marta Fox  12 listopada 2014

Czytaj całą recenzję

 

 więcej zdjęć

 

PSIUNIO NA CHTO 2016

więcej zdjęć

 

PLAKATY ANI KORNILUK